Profil firmy

Firma RHEINZINK byla založena roku 1966 firmou Grillo, Stolberger Zink a Vereinigten Deutschen Metallwerke. Dnes je RHEINZINK společností koncernu Grillo a zaměstnává přes 800 spolupracovníků. Po celém světě existují dceřiné společnosti a pobočky ve 30 zemích a na 5 kontinentech.

RHEINZINK vyrábí v sídle společnosti v Datteln již více než 40 let titanzinek nejvyšší kvality v různých variantách povrchu.

Titanzinek RHEINZINK se používá na střechy, střešní vikýře, fasády a odvodnění střech. RHEINZINK je velmi oblíbený pro svoji estetiku a moderní reprezentativní vzhled. Mezinárodně uznávaní architekti jako např. Daniel Libeskind, Frank O. Gehry nebo Zaha Hadid použili s velkým úspěchem titanzinek pro realizaci svých úžasných projektů. RHEINZINK je díky dlouhé životnosti, bezúdržbovosti a dobré recyklovatelnosti stále oblíbenějším materiálem pro odvodnění střechy - žlaby, svody, okapy.

Inovace - hlavní téma

RHEINZINK je po celém světě výrobce titanzinku číslo1. Každý, kdo hovoří o "titanzinku", má na mysli standard kvality, který vytvořil RHEINZINK. Jako první výrobce stavebního zinku v Evropě nahradil RHEINZINK již před 45 lety tradiční postup dávkového válcování naprosto novou technologií širokopásového lití a válcování. Od té doby je RHEINZINK inovačním motorem tohoto průmyslového sektoru. Dalším přelomovým vynálezem RHEINZINKU je například předzvětrávací proces. RHEINZINK vynalezl technologii předzvětrání a jako její vynálezce ji dále zdokonalil.

Novými produktovými řadami RHEINZINK - PATINA LINE, PROTECT LINE, COLOR LINE a INTERIEUR LINE rozšiřujeme náš sortiment. Předkládáme Vám nejširší nabídku ze všech výrobců titanzinku. Navíc vyhovíme vysokým nárokům všech obchodních partnerů. Tak, jak zní naše motto: ALWAYS BETTER.

Udržitelností k ochraně klimatu 

Existuje jen málo materiálů, jejichž ekologická bilance je tak pozitivně hodnocena jakou materiálu RHEINZINK: Spotřeba energie při výrobě a zpracování je mimořádně nízká. Emise jsou díky nejmodernějším výrobním zařízením redukované na minimum. Produkty RHEINZINK jsou téměř 100% recyklovatelné. Již dnes je každý produkt RHEINZINK z jedné třetiny z recyklovaného stavebního zinku. Již v roce 1999 byl materiál po komplexním zhodnocení svého celého životního cyklu deklarován nezávislým grémiem IBU (Institut pro budování a životní prostředí, reg. sdružení) jako stavební produkt šetrný k životnímu prostředí.

Mnohotvárnost titanzinku oceňují architekti po celém světě

Pro přední světové architekty je RHEINZINK optimálním výrazovým prostředkem tvorby. Architektonický půvab spočívá v neobvyklé mnohotvárnosti materiálu: Od avantgardního po tradiční – systémové střechy a fasády z titanzinku RHEINZINK představují esteticky nadčasové, kvalitní a funkční řešení. Doplněné množstvím doplňků: obklady vikýřů, štítů i komínů, zakončení štítů, přesahy střechy, garážová vrata. Klempířské prvky RHEINZINK ladí s každým stylem a materiálem, jsou to ozdoby domu.

RHEINZINK Imagefilm
RHEINZINK worldwide

Telefonický kontakt
+420 325 615465